,






https://www.google.com/maps/place/J%C3%B3kai+Apartmanh%C3%A1z+%C3%A9s+munk%C3%A1ssz%C3%A1ll%C3%B3/@45.9899139,18.6911138,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4742d6b1a2fe79e5:0xec06fd45ae4a1d98!8m2!3d45.9899139!4d18.6933025





2016. febr. 4-9.
Hátralévő idő:




 





               




Minden jog fenntartva!










https://sites.google.com/site/busoalarc/busojaras-program                                                 


2019. február 28. – március 5.

 

Február 28. (csütörtök) Kisfarsang

9.30 Maszkot Ölt apraja- nagyja – farsangi készülődés az MTÁI Széchenyi Iskola és Mohács Térségi Óvodaközpont Rókus Óvodájának szervezésében, közreműködik az Eötvös Óvoda horvát csoportja- Schneider Lajos Művészeti Iskola- (Vörösmarty u. 3-5.)

11.00 „ Busókerék vetélkedő”  a Busóudvarban – (Eötvös u. 17-19.)

13.30  Jankele futóverseny a Széchenyi téren

15.00  Farsangi felvonulás a Sokac-körtől 
          (Táncsics utca – Szabadság utca – Széchenyi tér)

15.00  A város utcáin és terein gyermek jankelék és 
           kisbusók szabad farsangolása

15.20  Széchenyi téri szabadtéri színpadon: gyermek néptánccsoportok és                   busócsoportok bemutatói

16.00  Busójárási eszközök bemutatója

16.30  Táncház Darazsacz Istvánnal és a Poklade zenekarral

17.00  „ Farsangoló Európa” kiállítás megnyitó a Kanizsai Dorottya Múzeumban

            ( Kisfaludy u. 9.) 

17.00  ALMA együttes koncertje az  Ifjúsági Centrumban- (Széchenyi tér 17.)

19.00  Táncház a busókkal a Duna Irodaházban 
            zene: Dunavkinje és a Mladi Tamburaši –
  (Szabadság u. 4-6.)  

 

Március 1. (péntek)

10.30 „Busójárás 6 napja” című rajzpályázat megnyitója és                                            eredményhirdetése, a Busóudvarban (Eötvös u.17-19.)

13.00 Területi Német Népdal-éneklési Verseny a 
          Mohácsi Német Önkormányzat és a Park Utcai  Általános Iskola                        rendezésében a Német Nemzetiségi Házban (Kossuth L. u. 51.)

14.00 Néptánccsoportok, busócsoportok és zenekarok bemutatkozása a                      Széchenyi téri szabadtéri színpadon

15.00 Néptánccsoportok, busócsoportok és zenekarok bemutatkozása a 
          Deák téri szabadtéri színpadon


16.00  Gaál Mária : A Busójárás 6 napja című fotókiállítás megnyitója a                         Busóudvarban (Eötvös u.17-19.)

17.00  ”Maszkok, busókellékek és egyéb népművészeti tárgyak” busómaszk                 faragók és másnépművészeti tárgyalkotók munkáiból, valamint                          „Életképek a sokacokról” Pecsuvácz Mária festményei kiállítás megnyitó            a Kossuth Filmszínházban (Deák tér 1.)
          Közreműködik: a Sokadija zenekar és a dudások

18.00   Versendi Kovács József a Népművészet Mestere és barátainak                           koncertje-  Söndörgő, Vujicsics, Dunavkinje, Vizin zenekar,                                Csonka Balázs és bandája, Versendi Kovács József és zenekara-  a                  Kossuth  Filmszínházban- (Deák tér 1.) - belépődíjas

18.00  Góbé zenekar koncertje a Deák téri színpadon

20.00: Délszláv táncház a Poklade zenekarral a Duna Irodaházban                               (Szabadság u. 4-6.) -belépődíjas

 

Március 2. (szombat)

 

9.00:   XLVIII. Schneider Lajos Népdaléneklési Verseny és Országos Népzenei             tehetségkutató verseny a Kossuth Filmszínházban (Deák tér 1.)

10.00: A belvárosban népművészeti- és kézműves vásár

10.00  Szerb templom udvarában tamburazenekarok, tánccsoportok,                             busócsoportok bemutatói

10.00  Mohácsi Ízek a Busóudvarban -látványfőzés a  
           Vesele Buše busócsoporttal

10.00 „Jankele udvar”- Ismerkedés a Jankelékkel, interaktív kiállítás és                         foglalkozás a Sebaj Busó csoporttal, ételkóstoltatás  és tánctanítás 
          ( Eötvös u.6.)

10.00  A Busóudvar Folk Színpadán tamburazenekarok, busók, tánccsoportok             bemutatói

10.00  A Batsányi Táncegyüttes táncbemutatója és táncháza a Széchenyi téri               nagyszínpadon

10.30  Tánccsoportok, zenekarok, busók bemutatói a 
            Széchenyi téri nagyszínpadon

11.00  A Szerb templom udvarában ismerkedés a szerb gasztronómiával

14.00  A Botos és Pravi Mladi busócsoportok busólakodalmas menete a                       Busóudvartól a Bensheim térig (a Kompkikötő érintésével), majd vissza             a Széchenyi térre

14.00-18.00 óráig a Síp utcában: „Veselje sa Bušama” – „Vigasság a busókkal”

           maszkfaragó-bemutató, farsangi játékok, szekérdíszítés

15.20: „A legenda újraéled” – a Drugovi busócsoport megemlékezése a                         II. mohácsi csatáról- koszorúzás a három vitéz szobránál a                                 Széchenyi téren

16.00:  Zora tánccsoport bemutatója majd táncház a Széchenyi téren,                           zene: Poklade

16.00  Schneider Lajos Népdalverseny és Népzenei Tehetségkutató Verseny               Gálaműsora, Nemzetközi Farsangi Dudástalálkozó koncertje a                           Kossuth Filmszínházban ( Deák tér1.)

18.00: a Deák téri színpadon Korona zenekar koncert

19.00: Magyar-bál a Mohácsi Polgárok Olvasóköre rendezésében az                             Ifjúsági Centrumban-  zene:Póló - belépődíjas

20.00: Délszláv táncház a Duna Irodaházban-                                                                 zene: ZORA zenekar Kićo vezetésével(Szabadság u. 4-6.) -belépődíjas

20.00 Sokac-bál a Schneider Lajos Művészeti Iskolában-                                              (Vörösmarty u. 3-5.) - belépődíjas

 

Március 3.– Farsangvasárnap

  9.00: a főutcán népművészeti- és kézműves vásár

  9.00-12.00 a Télűzők busócsoport farsangi készülődése- Vörösmarty u. 7/b.

10.00: Találkozás a Kürtös busócsoport tagjaival a Busóudvarban látványfőzés

10.00: a Kossuth Filmszínházban nemzetiségi néptáncműsor (Deák tér 1.)

10.00: A Széchenyi téren busócsoportok ízelítő bemutatkozása

10.00  Találkozás a Kolompos busócsoport tagjaival-

           ételkóstoltatás a Szerb templom udvarában-(Szerb u. 1.)

10.00  A Szerb templom színpadán zenekarok, táncosok, busócsoportok                       bemutatói

10.00  A  Busóudvar színpadán zenekarok, busók, tánccsoportok bemutatói

10.00  „Kettő az Egyben”, vagyis két Népi Iparművész, egy alkotó műhely                     ( Kígyó u. 7/a)-belépődíjas

10.30  A Széchenyi téren Sokac táncház Darazsacz István vezetésével,                       zene: Poklade

12.00  A Széchenyi téren Komšiluk együttes koncertje

12.30  Sokac-rév tánccsoportok, dudások és busók bemutatói, majd a busók               csónakos átkelése a Dunán 

13.30  Pávkovics István „Páták” emléktáblájának megkoszorúzása a                             Drugovi busócsopor közreműködésével (Gólya u. 36.)

13.30  A Széchenyi téri színpadon nemzetiségi néptáncbemutató

13.00  A Deák téri színpadon Rádió Lokál koncert

13.40 A Kóló téren busók és farsangi csoportok gyülekezője

14.00 A Kóló térről a Széchenyi térre busófelvonulás 

14.00 A Busóudvar színpadán néptánccsoportok és tamburások bemutatói

14.20 Menyhárt Éva sokac népdalokat énekel a Széchenyi téren 

15.30 Busóavatás, polgármesteri köszöntő a Széchenyi téri színpadon

15.40 Szabad farsangolás a busókkal a belvárosban                                                                                    

16.00  Busócsoportok és néptánccsoportok bemutatói a                                                 Széchenyi téri színpadon

16.30 Farsangi koporsó vízrebocsátása a kompkikötőnél  a                                          Bödönhajós csoport közreműködésével

18.00  Széchenyi téri színpad- Mohácsi tambura zenekarok bemutatói

18.00  Máglyagyújtás a Széchenyi téren – KÓLÓZÁS a Busókkal

20.00  Táncház a busókkal a Duna Irodaházban- zene: Bácska zenekar                       (Szabadság u. 4-6.) –belépődíjas  

 

 

Március 4. (hétfő)

13.00  A Sokac-körben (Táncsics utca 17.) Kersics Anka emléktáblájának                     megkoszorúzásaKözreműködik a Komšiluk együttes, majd a busók                     hagyományos házról-házra járása a Kóló téren és a környező utcákban

18.30  Barátunk, Marko- Egy harmonikás könnyűzenei kalandozásai a                                 Kossuth Filmszínházban- (Deák tér 1.)  –belépődíjas  

 

Március 5. – Húshagyókedd

14.30  Busócsoportok gyülekezője a Kóló téren

15.00  Busócsoportok indulása a főutca érintésével a Széchenyi térre

16.00  Szabad farsangolás a város utcáin

16.00  „Busókép” és „Sokaclánykép”  a Városháza lépcsőjén,

17.00 Zora Néptáncegyüttes műsora a Széchenyi téri színpadon

17.30 Menyhárt Éva sokac népdalokat énekel

18.00 Élő tamburazene a város tamburásainak közreműködésével

18.00 Máglyagyújtás a Széchenyi téren – koporsóégetés a                                            Buso Club közreműködésével

 

 Kiállítások, egyéb programok, látnivalók

Kossuth Filmszínház (Deák tér 1.)

A mohácsi busóálarc-faragók, busójárási kellék-készítők pályázati kiállítása és Pecsuvácz Mária festőművész „Életképek a sokacokról” c. festménykiállítása (március 1.- március 31.)

Nyitva tartás: csütörtök-szombat 10.00-18.00, március 3-án 09.00-18.00 óráig  

Kanizsai Dorottya Múzeum (Kisfaludy u. 9.)

Időszaki kiállítás: „Farsangoló Európa” (belépődíjas)

Állandó kiállítás: „Népek találkozása a mohácsi Dunánál”(belépődíjas)

Nyitva tartás: csütörtök-szombat 10.00-18.00, március 3-án 09.00-18.00 óráig, március 5-én 10.00- 14.00-ig  

Mohácsi Nemzeti Emlékhely

Sátorhely község mellett, Mohácstól délre kb. 6 km-re

Nyitva tartás: 09.00-16.00-ig a hét minden napján, március 3-án 8.00-16.00 óráig (belépődíjas)

Fehérgólya Múzeum

Kölked – Nyitva: március 1-2-án 10.00-16.00 óra között és 
március 3-án 8.00-13.00 óráig (belépődíjas)

Szent Miklós Vízi- és Taposómalom

a Csele-patak partján a II. Lajos-szobortól 1.200 m-re Somberek felé a főút mellett

 – nyitva március 2-án 10.00-15.00, március 3-án 8.00-15.00, március 4-én 10.00-15.00-ig,

március 5-én 9.00-12.00- (belépődíjas)

Fogadalmi Emléktemplom

Mohács, Széchenyi tér 3. – Telefon: (69 322-866)

A Szerb Ortodox templom

Mohács, Korsós u. 3

Nyitva: március 2-3-án 10.00-16.00 óra között.


Mohácsi népi iparművészek és kézművesek látogatható műhelyei:

Englert Antal és Lukács Gábor A legrégebbi és a legfiatalabb maszkfaragó Népi Iparművész alkotó és bemutató műhelye, Kígyó u. 7/a. Nyitva: minden nap 10-17 /belépődíjas/

Élő József Magyar Kézművesremek-díjas, busóálarc-faragó 
Népi Iparművész és népviseleti babakészítő Népi Iparművész bemutatóműhelye
Bakács u. 3. – nyitva telefonos egyeztetéssel tel.: 06-70/770-15-60 (belépődíjas)

Gagyi Zoltán busóálarc-faragó Népi Iparművész bemutatóműhelye 
Jókai u. 60.– nyitva tartás  busójáráskor:  csütörtök, péntek, 
hétfő 09.00-16.00 óráig

Rosta Endre busóálarc-faragó Népi Iparművész látványműhelye Busóudvar

Busóház – élethű busó, szépbusó alakok megtekintése bejelentkezés előzetesen telefonon Kulutácz Krisztina 06-20/330-72-98

Forrás: www.mohacsibusojaras.hu